Aktualności

O firmie

Specjalizujemy się w produkcji narzędzi do prac kablowych i sieciowych, a w szczególności prasek hydraulicznych, prasek mechanicznych oraz szczęk (kamienie, matryce) do zaprasowywania i przeformowywania.

Stanowi to podstawę działalności od 40 lat w ponad 65 letniej historii firmy BANASZAK. Jesteśmy Polską firmą i wszystkie oferowane przez nas produkty są wytwarzane przez nas w Polsce.

 

 

MISJA

Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości profesjonalnych narzędzi i rozwiązań dla Sektora Energetycznego zwiększających efektywność pracy oraz oferowanie profesjonalnego wsparcia technicznego.

Nasze narzędzia mają zapewnić naszym odbiorcom możliwie najwyższą jakość wykonywanych prac kablowych i sieciowych.

Kluczem do sukcesu jest dla nas budowanie trwałych relacji z odbiorcami (bezpośrednich użytkowników naszych narzędzi oraz dystrybutorów) i poprzez indywidualne traktowanie każdego z Klientów oraz elastyczność we współpracy opartej na partnerskich relacjach.

O PRODUKTACH

Długoletnie doświadczenie i współpraca z Sektorem Energetycznym w Polsce, pozwala nam na stałe rozszerzanie i unowocześnianie naszych produktów. Dzięki temu praski i narzędzia firmy BANASZAK mają powszechne i wszechstronne zastosowanie zapewniając wysoką jakość wykonywanych prac kablowych i sieciowych. Nasza oferta często jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb Klientów. Praski BANASZAK to wielofunkcyjne narzędzia służące nie tylko do zaprasowywania całego asortymentu końcówek kablowych, ale również do wielu innych czynności niezbędnych przy pracach kablowych i sieciowych. Dzięki specjalnie skonstruowanym wymiennym głowicom praski BANASZAK mogą służyć jako hydrauliczne nożyce, przecinaki, giętarki, dziurkowniki, przecinaki nakrętek, wycinaki otworów i inne narzędzia.

Uniwersalność i solidna konstrukcja narzędzi BANASZAK oraz dostępność naszego fabrycznego serwisu zapewnia ich użytkownikom eksploatacje na długie lata.

Produkujemy:

 

 • praski hydrauliczne PH-4, PH-6,  praski hydrauliczne szybkozaciskające PHRN-46 i praski mechaniczne PM-46 do zaprasowywania końcówek kablowych i zacisków tulejowych na żyłach aluminiowych i miedzianych kabli i przewodów od 16 do 300 mm2
 • szczęki (kamienie, matryce) do pras hydraulicznych i mechanicznych do zaprasowywania miedzianych i aluminiowych złączek i końcówek kablowych cienkościennych, grubościennych, wg. DIN/VDE, do przewodów izolowanych ASX Sn, zacisków typu „C”
 • głowice do prasek hydraulicznych PH-4, PH-6, PHRN-46
 • głowice dziurkujące GD-6
 • głowice przecinające GP-6
 • głowice do przecinania nakrętek PN-6
 • głowice do przecinania kabli NK-80
 • giętarki do szyn prądowych Al, Cu i płaskowników stalowych
 • urządzenie UPD-1 do bezkońcówkowego, śrubowego zakańczania żył kabli aluminiowych
 • karbownice KR-95 do łączenia przewodów Al i AFL

Serwisujemy i remontujemy:

 • praski hydrauliczne PH-3, PH-4, PH-6, PH-7, PH-8, PH-100, PH-1000, PHRN-46 oraz firmy praski i zaciskarki REHAU i innych producentów

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

PROWADZIMY SPRZEDAŻ WYSYŁKOWĄ

Ze względu na ciągły rozwój konstrukcji wyrobów, firma Banaszak zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w danych technicznych i zdjęciach zawartych na stronie internetowej.